Arda Turan, Türkiye-Hırvatistan maçı öncesi ay-yıldızlı formayı 100 defa giydiği için ödüllendirilecek

Türkiye ile Hırvatistan, EURO 2024 Elemeleri D Kümesi 2. maçında Bursa’da karşı karşıya gelecek. Gayret öncesinde eski futbolcu Arda Turan ödüllendirilecek.

UEFA TARAFINDAN HAZIRLANAN ARMAĞANLAR VERİLECEK

A Ulusal Kadro’nun eski kaptanlarından Arda Turan, bu akşam Hırvatistan ile oynanacak 2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri D Kümesi ikinci müsabakası öncesinde, ulusal formayı 100 sefer giyen futbolcular ortasında bulunması nedeniyle ödüllendirilecek. TFF Lideri Mehmet Büyükekşi, karşılaşma öncesinde forma ile UEFA tarafından hazırlanan ikramları Arda Turan’a takdim edecek.

TURGAY ŞEREN İLE İKİNCİLİĞİ PAYLAŞIYOR

A Ulusal formayı birinci defa 16 Ağustos 2006 tarihinde Türkiye’nin, Lüksemburg ile deplasmanda oynadığı özel maçta giyen Turan, Ulusal Grup ile 100 müsabakaya çıkarken, bu maçlarda 18 gol kaydetti. Ay-yıldızlılar ile 2008 ve 2016 yıllarında düzenlenen Avrupa Şampiyonası finallerinde de çaba eden Arda, A Ulusal Kadro’nun yarı finale yükselme başarısı gösterdiği EURO 2008 turnuvasında ön plana çıkan futbolcular ortasında yer almıştı. A Ulusal Grup’ta 35 sefer de kaptan olarak alana çıkan Arda Turan, bu alanda Turgay Şeren ile ikinciliği paylaşıyor.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)