ARK 2, Önümüzdeki Yılın Sonuna Ertelendi

ARK: Survival Evolved’un devam oyunu ARK 2; 2020 yılında duyurulmuştu. Oyun için açıklanan birinci çıkış tarihi 2022 idi, lakin ertelendi ve çıkışı 2023’e kaldı. Bu da yetmemiş aşikâr ki, yeni bir erteleme haberi daha geldi.

Studio Wildcard tarafından paylaşılan duyuruda; dikkatli bir değerlendirmenin akabinde oyunun çıkışını 2024’ün sonuna ertelemeye karar verdikleri söyleniyor. Oyunun PC (Steam) ve Xbox’a çıkış yapacağının altı bir defa daha çizilirken, çıkış gününde Game Pass’e geleceği de belirtiliyor.

Öte yandan bu erteleme haberine bir de duyuru eşlik ediyor. Birinci oyunun yeni kuşağa terfi etmesinin yerinde olacağını düşünmüşler, ARK: Survival Ascended ismini verdikleri yine imali duyurdular. ARK: Survival Ascended, Ağustos ayının sonunda PC, Xbox Series ve PS5 için çıkış yapacak.

Her ne kadar açıklamada, 2. oyunun ertelenmesinin temel münasebeti olarak takımın Unreal 5’e alışma sürecinden geçişi ve oyun severlere mümkün olan en âlâ tecrübesi sunmak istemelerinden bahsedilse de ortaya bir de birinci oyunun yeni kuşak versiyonunun sıkıştırılmış olması da bu ertelemenin bir öbür münasebeti üzere görünüyor, ne dersiniz?

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)