Capcom Resident Evil Village’den Denuvo’yu Kaldırdı

Capcom, Resident Evil Village için yayınladığı yeni güncellemeyle oyunun vaktinde tartışma yaratan Denuvo kopya müdafaa teknolojisini kaldırdı.

SteamDB’de de bu değişiklik “3. parti DRM Denuvo kaldırıldı” halinde gösterilmiş.

Steam versiyonunun performans kahırları Denuvo’ya bağlanmıştı ve bu yüzden oyundan Denuvo muhafazasının kaldırılmasını bekleyen oyuncular da vardı. Oyunu yepyeni alan oyuncuların Denuvo yüzünden keyiflerinin kaçması bu tıp müdafaa sistemlerinin gayesine alışılmamış aslında. Dahası, oyun zati iki sene evvel kırılmıştı 🙂 Hatta Empress’in yayınladığı versiyonun notlarında “Bir zombi öldürdüğünüzde meydana gelenler üzere tüm oyun içi takılmalar giderildi, zira Capcom DRM’nin giriş noktalarını yamaladık ve bu fonksiyonların birçok artık çalışmıyor. Bu sayede oyunun daha akıcı bir tecrübeye dönüşmesini sağladık.” formunda bir bildiri paylaşmıştı.

  • Resident Evil Village’in Korsan Versiyonu Performans Sıkıntılarını Çözmüş
  • Capcom, Resident Evil Village’ın Performansını Düzeltme Kelamı Verdi

Gerçekten de Empress’in paylaştığı kırılmış versiyonun performansı, özgün oyundan çok daha yeterliydi. Artık oyunu orjinal oynayanlar da bu artan performansın keyfini çıkarabilecekler. İki sene gecikmeyle de olsa.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)