Cities: Skylines 2’de Multiplayer Seçeneği Olmayabilir

Bundan yaklaşık bir ay evvel Paradox Interactive’in kendi aktifliği esnasında Cities: Skylines 2’nin resmi duyurusu yapıldı. O günden beri ağzını sıkı tutan Colossal Order takımı, dün akşam saatlerinde Twitter üzerinden kendilerine sıkça sorulan sorulara karşılık vermeye çalıştı.

Stüdyonun resmi Twitter hesabının yaptığı açıklamada birinci olarak UE5 tezlerine cevap verilmiş. Colossal Order, Cities: Skylines 2’nin de tıpkı özgün oyun üzere Unity motoru ile geliştirileceğini doğruladı. Bununla birlikte yeni oyunun, orjinal oyuna ilişkin modları desteklemeyeceği de belirtildi. Stüdyo, “modların yeni oyuna adapte edilmesi ya da yine yapılması gerektiğini” tabir ediyor.

  • Cities: Skylines 2, En Gerçekçi Kent İdare Oyunu Olmaya Geliyor

Gelelim şu multiplayer konusuna… Açık konuşmak gerekirse oyuncuların büyük bir kısmı co-op seçeneğinin oyuna eklenmesini istiyor. Colossal Order ise multiplayer seçeneği için harcamaları gereken emek ve kaynakların, temel oynanış deneyimini berbat etkileyeceğine inanıyor.

Kısacası, şimdilik Cities: Skylines 2 için ufukta bir multiplayer takviyesi görünmüyor. Yeniden de kapının büsbütün kapanmadığını söylemekte de yarar var.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)