Fire Flux ve Parla Esports Valorant ekipleri güçlerini birleştiriyor

Türkiye esporunun en başarılı kulüplerinden Fire Flux Esports ve Parla Esports, yaptıkları açıklama ile Valorant ekiplerinde isim paydaşlığı ve güç birliğine gittiklerini duyurdu. Birleşme sonucunda Parla Esports idare ekibi ve oyuncuları Fire Flux Valorant çatısına katılırken, kulübün sportif idarede ve Valorant kadrosunda orijinal ve argümanlı bir takım açıklandı.

Fire Flux Esports için yeni Valorant ekibi duyuruldu

Birleşme sonrası birinci müsabakalarına Valorant Challengers Türkiye: Birlik Split 2’de yeni takım ile çıkmaya hazırlanan Fire Flux Valorant ekibi, Parla Esports’un başarılı oyuncuları Jlerst, SociablEE ve Jeyj7y’i takımına ekledi. Parla Esports sportif takımdan Hakan ‘Atronfire’ Pınarbaşı kadronun koç durumuna getirilirken, Erim ‘Mavera’ Sasal ise sportif takımda ona takviye olacak. Parla Esports CEO’su Onuralp Mehmet Kurt ve idare heyeti üyesi Kaan Kurt ise Valorant kadrosundan sorumlu olarak Fire Flux Esports’un idare takımına dahil olacak.

Yapılan değişiklikler sonrasında Fire Flux Esports Valorant grubu şu halde olacak;

● Wo0t (Mert Alkan)

● Yetujey (Eray Budak)

● Jlerst (Naci Enes Yıldırım)

● SociablEE (Volkan Yonal)

● Jeyj7y (Soner Eren Kent)

İki kulüp ortasındaki paydaşlık birinci kademede Valorant kadrosunu kapsarken, mutabakatın önümüzdeki periyotta öteki oyunlara da genişletilebileceği duyuruldu.

Türkiye espor ekosistemi için değerli birleşme

Fire Flux Esports kurucularından Cantuğ ‘Unlost’ Özsoy “Fire Flux Esports olarak 2021 yılında kurulduğumuzdan bu yana espor dünyasında daima en büyük muvaffakiyetleri elde etmek için çalışıyoruz. Her vakit çalışkan ve kararlı olmaya devam ederek, muvaffakiyete giden yolda bizimle birebir çabayı veren, birebir lisanı konuşan Parla Esports ile ortak bir yola girmekten ötürü çok heyecanlıyız. Hepimizin ortak maksadı, e-spor dünyasının doruğuna tırmanmak ve orada kalıcı olmak. Bu birleşme hem sportif olarak bize güç katacak hem de stratejik hususlarda yere daha sağlam basmamızı sağlayacak. Her vakit gerimizde olan taraftarımız atılan bu adım sonrasında Valorant ekibimizden yepisyeni muvaffakiyetler duyacak” dedi.

Parla Esports CEO’su Onuralp Mehmet Kurt ise yaptığı açıklamada “Parla Esports olarak son iki yılda kazandığımız değerli muvaffakiyetleri yanımıza katarak apayrı bir maceraya atılıyoruz. Fire Flux kulübü ile Valorant kadrolarımızı birleştirerek tıpkı maksat için, birebir çatı altında gayret edeceğiz. Bu birleşme sonucunda sportif takımı ve takımı çok daha güçlü bir yapıya ulaşıyoruz. Fire Flux taraftar topluluğunun ne kadar tutkulu ve her vakit muvaffakiyete aç olduğunu biliyoruz. Onlarla bu seyahatte bir ortaya gelmek ve tıpkı heyecanı paylaşmak bizim için büyük bir onur. Birleşmenin Türk espor ekosistemi için çok yararlı ve uğurlu olmasını diliyorum” sözlerinde bulundu.

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)