Pcific Espor, Bayan VALORANT Grubuyla Avrupa’da!

2018’de kurulan ve Counter-Strike: Küresel Offensive, VALORANT ve PUBG üzere oyunlar dahil rekabetçi oyunlarda kıymetli başarılara ulaşan Pcific Espor, kadın VALORANT takımı kurdu. Kadro, VALORANT’ın Avrupa’da düzenlenecek Game Changers 2023 turnuvasında uzunluk gösterecek.

Pcific Espor’un bayan VALORANT ekibiyle katılacağı turnuva, G2 Gozen, Guild X, NAVI Celestials ve Ninjas in Pyjamas üzere dünya devlerinin de davetli olduğu toplam 64 takıma mesken sahipliği yapacak. Turnuvanın açık eleme basamağı ve Pcific Espor’un birinci çabaları, 5 Nisan’da başlayacak.

Pcific Espor bayan VALORANT kadrosuyla tanışın:

Deren “Cuaj” Ülgen’in koçluğunu üstlendiği bayan VALORANT ekibinin üyeleri şu halde:

  • Melis “shadsi” Özel
  • Verda Naz “nlykie” Tuzcu
  • Şeyma “Semilau” Ulusoy
  • Simge “ATE” Yalın
  • Beste “Ixela” Şenel

Melis “shadsi” Özel

“shadsi”, mesleğine Pcific Espor ile 16 yaşında başladı. Espor sahnesinde hem yetenekli hem de en çok çalışan isimler ortasında yer almayı başardı. Performansı nedeniyle şimdiden pek çok kulübün radarına girmiş durumda.

Verda Naz “nlykie” Tuzcu

Daha evvel İstanbul Wildcats takımında oynamış 17 yaşındaki “nlykie”, espor mesleğini okul hayatı ile birlikte sürdürüyor. Fakat çalışma disiplini ve tutkusu ile maçlarda daima olarak rakiplerini bezdirmeyi başarıyor.

Şeyma “Semilau” Ulusoy

“Semilau”, Galacticos üzere ekiplerde yer aldığı devirde de sentinel rolünün üstatlarından olarak biliniyordu. Oyun içinde, şartlar ne olursa olsun stabil bir katkı sağlamaya, rolünü kusursuz oynamaya ve alandaki genç oyuncular için örnek alınacak bir isim olmaya devam ediyor.

Simge “ATE” Yalın

Daha evvel Exclusivo Esports ekibinde oynayan “ATE”, meslek manasında yaşadığı talihsizliklere karşın kendini kanıtlamayı başardı. Pcific bünyesinde potansiyelinin tepesine ulaşarak Valorant sahnesinin tepesine yerleşme potansiyeli taşıyor.

Beste “Ixela” Şenel

Takımın beyni olan “Ixela”, daha evvel İzmirspor Espor’da yer aldı. Oyun içinde aldığı kararlar ile ekibine zafer kazandırmakla kalmıyor, aim manasında da rakiplerine fark atıyor. IGL kıtlığı olan bir dalda en âlâ IGL’lerden biri.

VALORANT Game Changers 2023 ayrıntıları:

VALORANT Game Changers 2023, açık eleme, küme evresi ve playoff olmak üzere üç farklı basamaktan oluşacak. Açık elemelerde en düzgün performansı sergileyen 16 takım, küme basamağına yükselecek.

Grup basamağının en güzel üç ekibi playoff’lara ilerleyecek, her kümedeki en düşük performansı gösteren gruplar ise VCT GC EMEA: Contenders – Seri 2’ye düşürülecek.

  • Açık elemeler: 5 – 9 Nisan
  • Grup basamağı: 24 Nisan – 9 Mayıs
  • Playoff: 16 – 21 Mayıs

Pcific Espor hakkında tüm ayrıntılar:

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)