Starfield’den Rusça Lisan Takviyesi Kaldırıldı

Starfield’ın çıkış tarihine gün geçtikçe yaklaşıyoruz. Haziran ortasında düzenlenecek olan Xbox Games Showcase’te özel bir Starfield Direct izleyeceğiz ve yarım saat boyunca muhtemelen daha evvel görmediğimiz çok sayıda ayrıntı izleyecek, oyunu çok daha yakından tanıyacağız.

Çıkış tarihine yanlışsız giderken oyuna dair enteresan gelişmeler de olmuyor değil. Starfield’ın Steam sayfası ufak bir güncelleme geçirdi ve daha evvel oyunda yer alacağı açıklanan Rusça seslendirme ve Rusça altyazı dayanağı kaldırıldı.

Bethesda’nın öteki açık dünya oyunlarına baktığımızda Skyrim’in de, Fallout 4’ün de Rusça altyazı ve seslendirme takviyesine sahip olduğunu görüyoruz. Bu ani gelişme, bu kararın Rusya’ya karşı devam eden yansılar / ambargolar kapsamında alındığını düşündürüyor ancak bunun için neden bu kadar beklemiş olsunlar ki? Sonuçta Starfield’ın Steam sayfası uzun vakitten beri açık ve Rusya Ukrayna’ya saldıralı bir yıldan fazla oluyor.

Bethesda şimdi mevzuyla ilgili bir açıklama yapmadı.

“Bize ne Rusça’dan, bize Türkçe’den bahset” derseniz de maalesef Bethesda oyunlarında Türkçe takviyesi görmek şimdilik hayal diyebiliyorum.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)