Survivor Barış kimdir, kaç yaşında? Barış Telli evli mi? Survivor Barış İnstagram hesabı!

Survivor, yeni dönemiyle TV8 ekranlarında seyirciyle buluşuyor. 2023 Survivor’da yer alan ünlüler merak konusu oldu. Bu yıl Survivor’da ünlüler ekibinde yarışacak Barış Telli’nin hayatı araştırılıyor. Survivor 2023 takımında yer alacak Barış Telli merak edilen isimler ortasında yer alıyor. Pekala, Survivor Barış kimdir, kaç yaşında? Barış Telli evli mi? Survivor Barış İnstagram hesabı!

SURVİVOR BARIŞ KİMDİR?

24 Eylül 1989 tarihinde Kırıkkale’de doğmuştur. 4 yaşında geçirdiği trafik kazası sebebi ile sağ bacağını kaybetmiştir. Kaza sonrasında spora ilgisini kaybetmeyenBarış Telli, atletizm, tenis ve futbol dahil bir çok spor alanında muvaffakiyet ile uğraş etmiştir. Türkiye’de birçok farklı spor kolunda Türkiye rekorları kırmış ve Türkiye’nin birinci bedensel engelli vücut eğitimi öğretmeni olmuştur. 2005 yılında lisedeyken Karagücü Ampute Futbol Ekibi hocası ile tanışmıştır.

2005’te ampute futbol mesleğine başlayan futbolcu, 2009 yılında 49 golle Ampute Futbol Muhteşem Ligi’nde gol krallığı sevinci yaşamıştır. Gazi Üniversitesi Vücut Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’ndaki eğitim hayatı sırasında Paralimpik oyunlarına hazırlanmaya başlamış 2012 yılında ise özel koşu protezine kavuşmuştur. 2013 Türkiye Atletizm Şampiyonası’nda 100 metre koşu, yüksek atlama ve uzun atlamada üç altın madalya kazanarak ülkemizi muvaffakiyet ile temsil etmiştir. 2014 yılında de yüksek atlamada Avrupa’da 2. olmuş gümüş madalyanın sahibi olmuştur. 2017 yılında Türkiye Ulusal Ampute Futbol Grubu ile şampiyonluk yaşamış, 2018 yılında, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası mesken sahibi adayı Türkiye’nin Spor Tan

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)