Tekken 8 Serinin Tarihinde Birinci Defa Çapraz Oyun Destekleyecek

Tekken 8’nin direktörü Katsuhiro Harada, oyunun çapraz oyun takviyesine sahip olacağını açıkladı. Bu açıklama Twitter’da serinin hayranlarından birinin sorusu üzerine geldi, böylesine değerli bir özelliğin bu kadar gözden kaçabilecek biçimde duyurulması da enteresan doğal.

Harada neredeyse 30 yıldır Tekken üzerinde çalışan bir isim ve Tekken’le özdeşleştiğini söylemek mümkün. Bir hayranının oyunun çapraz oyun dayanağına sahip olup olmayacağı sorusuna “Çapraz oyun mu? Elbette destekleyeceğiz” karşılığını vermiş Harada.

Kendisi birebir vakitte aslında çapraz oyun özelliğinin daima akıllarında olduğunu, Xbox One ve PS4 devrinde de hayata geçirmeyi denediklerini lakin başarılı olamadıklarını da eklemiş. Bunun da sebebi malum olduğu üzere bir devir kimi firmaların çapraz oyun takviyesine hiç sıcak bakmaması.

  • Tekken 8’den Bu Sefer 2 Tanıtım Görüntüsü Birden Geldi

“Önceki jenerasyon konsollar çıktığında iki platform ortasında çapraz oyun dayanağı önermiştim. Lakin o vakitler ikisi de karşılıklı çıkarlarını muhafazaya çalışıyorlardı (ve P2P güvenlik sıkıntıları vardı), bu yüzden teklifimi tekrar tekrar reddettiler” diyen Harada, şu an için de çapraz oyun takviyesiyle ilgili birkaç pürüzün olduğunu ancak oyunda bu takviyenin yer alacağını söylüyor.

Tekken 8, 2022 yılının Eylül ayında düzenlenen PlayStation State of Play’de tanıtılmıştı. O vakitten beri oyunda yer alacak 12 dövüşçüyü öğrendik ve tanıtım görüntülerini seyrettik.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)