The Last of Us Part 1 PC Güncellemesi Yayınlandı

Dünkü facia çıkışı sonrasında, ilk The Last of Us Part 1 PC güncellemesi yayınlandı. Mucizevi bir tesir yaratmış değil, lakin birtakım kullanıcılar için yaraların sarılması ismine birinci adım olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıntılar haberimizde.

Bildiğiniz üzere The Last of Us Part 1, uzunca bir müddet bekleyişin akabinde PC kullanıcılarıyla da buluşmuştu. Ne var ki bu buluşma, hiç de beklendiği üzere olmadı. Iron Galaxy tarafından uyarlanan oyun, son teknoloji ekran kartlarında dahi performans kayıpları yaşatan teknik meseleler ile dolu ve oyuncular da sıkıntıdan çıkmış durumdalar.

Rapor edilen görsellikte, karakter ve ortam dokularında ve ışın izlemede bozukluklarının, gereğinden fazla yüksek işlemci kullanımının ve en düşük ayarlarda dahi sıklıkla kare suratları düşüşlerinin akabinde, Naughty Dog stüdyosu tarafından bu problemlerin aşılabilmesi ismine sıkı çalışma içinde olunduğuna dair paylaşım yapılmıştı.

The Last of Us Part 1 PC Güncellemesi

Yakın bir vakit evvel de 1.0.1.5 versiyonlu bir güncelleme yayınlandı. Öncelikli olarak kararlılık ve performans ve öbür ufak çaplı iyileştirmelere odaklanılan güncellemenin ayrıntıları şöyle;

  • Bazı kullanıcıları etkileyen birkaç performans ve donma ile alakalı sorun çözüldü
  • Not: Kullanıcı geri dönüşüne dayalı olarak ek iyileştirmeler ve incelemeler sürüyor.
  • Gölge oluşturma ile alakalı çökmeleri ve rapor edilmiş öteki genel meselelerin araştırılmasına yardımcı olması için fazladan çökme teşhis bilgisi eklendi.

Güncelleme notlarında ayrıyeten oyuncuların raporlarını yakından takip ediyormuş ve daha fazla yanılgı çözümlemesi için yakında yayınlanacak olan güncelleme üzerinde de çalışıyormuş.

Öte yandan, yayınlanan 1.0.1.5 versiyonlu güncelleme sonrasında gölgelerin yüklenmesinde az da olsa hızlanma ve daha diğer iyileşmelerin olduğunu söyleyen kullanıcılar var. Fakat çökmelerin ve başka meselelerde rastgele bir güzelleşmenin olmadığını, hatta kötüleştiğini söyleyen kullanıcılar da var. Elbette güncellemenin boyutunun küçük olmasına bakarak bir mucizenin olmasını beklememek lazım, lakin en azından çalışmaların sürdüğünü bilmek bile hoş.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)