Yeni Bir Street Fighter Sineması Yolda!

1994 yılında vizyona giren Street Fighter sineması, periyodun en çok sevilen “oyun uyarlaması” sinemalarından biri olmuştu. Bilhassa M.Bison’a hayat veren Raul Julia’nın makûs adam performansı dikkat çekmişti.

Bazıları bu Street Fighter sinemasını “çok berbat olduğu için sevilen” sinemalar kategorisine bile alıyor. Benim o kategorideki birincim hala Dünyayı Kurtaran Adam doğal ki…

Velhasıl, Street Fighter efsanesi bir sefer daha beyaz perdeye dönüyor. Hem de bu sefer ardında önemli bir güç ile! Dune ve Dune 2’nin imalcisi olan Legendary, Capcom ile anlaştığını ve serinin haklarını satın aldığını resmen duyurdu.

Legendary ve Capcom ortasındaki mutabakat yalnızca bununla hudutlu değil. Stüdyo istediği takdirde Street Fighter dizileri de çekebilecek. Yeniden de şimdilik ikilinin bu türlü bir planı olup olmadığı bilinmiyor.

Yeni sinemanın Capcom’un kontrolü ile çekileceğini tabir eden Legendary, proje hakkında farklı bir açıklama yapmamış. Yani maalesef elimizde rastgele bir vizyon tarihi ya da oyuncu takımı üzere ayrıntı bulunmuyor.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)