Bakan Varank makam aracı olarak Togg kullanmaya başladı: Eleştirenler Sultanbeyli’de gelip görebilirler

Türkiye’nin yarım asırlık hayali gerçek olurken ulusal araba teslimatları başladı. Birinci siparişi, hayalin gerçekleşmesinde en büyük hisse sahibi olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan vermişti. Biri Anadolu başkası Gemlik model iki araç, bu kapsamda Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne getirildi.

“Tüm testlerden muvaffakiyetle geçti”

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, geçen günlerde Togg hakkında yaptığı açıklamalarda, “Dünyaya açılamaz’ dedikleri Togg, Avrupa Birliği Mevzuatıyla uyumlu tüm testlerden muvaffakiyetle geçti. O denli ki Türkiye’de birinci sefer bir binek araba Araç Tip Onay Dokümanı almaya hak kazandı. Onu da şahsen Sayın Cumhurbaşkanımız, eliyle teslim etti.” tabirlerini kullanmıştı.

Varank’ın makam aracı Togg

Tüm süreci yakından takip ederek Türkiye’nin ulusal arabası için tüm imkanları seferber eden bir isim de Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank oldu. Son olarak Bakan Varank, İstanbul Sultanbeyli’deki programlarında birinci kere makam aracı olarak Togg’u kullandı.

Kılıçdaroğlu’na göndermeli ileti

Bakan Varank aktiflik sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Millete verilen tüm kelamların tutulması için gayret etmeye devam edeceklerini belirten Varank şunları söyledi: “Bu projeyi eleştirenler de oldu, biz aracı tanıttığımızda ‘fabrikası nerede’ diyenler oldu? Fabrikayı açtık, ‘araçlar nerede’ diyenler oldu. ‘Siz milleti kandırıyorsunuz’ diyenler oldu. Başta Yedili Masa’nın cumhurbaşkanı adayı Kılıdaroğlu olmak üzere, inanmayanların herkes gelip Sultanbeyli’de aracı görebilirler. Biz Türkiye’yi teknoloji üreten bir ülke yapmakta kararlıyız.”

‘Şahsi değil bakanlığın aracı’

Kurada başvurmasına karşın Togg çıkmadığını belirten Varank, “Ben ferdî olarak başvurdum, çıkmadı. Bu araç devlet gereç ofisinin resmi olarak devlete teslim edilen ve bakanlıklara da teslim edilen araç. Bu benim şahsi aracım değil bakanlığın aracıdır. Lakin rengini ben belirledim. Togg araçlarının sevkiyatları devam ediyor, peyder pey sahiplerine teslim edilecek” sözlerini kullandı.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)