Cyberpunk 2077 Overdrive Modu ile Göz Alıcı

Bilhassa Cyberpunk 2077, NVIDIA şirketinin yeni teknolojileri için bir nevi vitrin misyonu de görmeye başladı desek palavra olmaz. Ekran kartı üreticisi ne vakit bir yeni teknoloji duyuracak olsa, mutlak suretle CD Projekt RED tarafından geliştirilmiş olan açık dünya dünya aksiyon-rol yapma oyunu baş sırada yer alıyor. Bu haberimizde de bir yenisi ile karşımızda. Cyberpunk 2077 Overdrive Modu için göz alıcı bir fragman yayınlandı.

11 Nisan 2023 tarihinde yayınlanması beklenen yeni ışın izleme teknolojisi olacak Overdrive Modu, oyuna ‘yol izleme’ olarak da bilinen tam ışın izleme dayanağı kazandıracak. Başka tekniklerden farklı olarak, ışık kaynaklarının sayısı sınırsız olacak. Bu sayede, nesnelerin gölgeleri, yansımaları ve global aydınlatılmaları tam manasıyla olması gerektiği üzere sağlanacak.

Cyberpunk 2077 Overdrive Modu Fragmanı

Aşağıdaki fragmandan da görebileceğimiz üzere, otomobil farlarından sokak lambalarına kadar her şeyin ışın izlemesi oluyor ve bu bağlamda da çok daha gerçekçi bir kent ortamı ile karşı karşıya kalıyoruz.

Ekran kartı üreticisi NVIDIA, bu teknolojiden tam randıman alabilmemiz için DLSS 3 dayanağı de sunan GeForce RTX 40 serisi grafik işlemci ünitelerini öneriyor. Aslında aksi olsa şaşardık, değil mi? Şayet bahsi geçen donanıma sahip değilseniz, her ne kadar Premium abonelik fiyatları zamlanmış olsa da GeForce Now üzere bir alternatif de kelam konusu.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)