Google, arama trafiğinde rekor kırdı! Pekala nasıl?

Dünyanın en tanınan arama motoru Google, yediden yetmişe milyarlarca kullanıcıya sahip. Teknoloji devi, Dünya Kupası Finalinde yeni bir arama rekoru kırıldığını açıkladı. Bununla birlikte toplumsal medya platformu da paylaşım rekoru kırdı. İşte ayrıntılar…

Google, Dünya Kupası Finalinde arama rekoru kırdı!

FIFA’nın her dört yılda bir düzenlenen ve bu sene Katar’da gerçekleşen Dünya Kupası Finali, milyonlarca kişi tarafından heyecanla takip edildi. Arjantin’in galip geldiği bu turnuva, yeni rekoru da beraberinde getirdi.

Arama (Google), #FIFAWorldCup finalinde 25 yılın en yüksek trafiğini kaydetti, güya tüm dünya tek bir şey arıyordu!

Google CEO’su Sundar Pichai’ın Twitter’da paylaştığı tweet ile geçtiğimiz gün gerçekleşen Dünya Kupası Finali sırasında son 25 yılın, yani şirketin kuruluşundan itibaren en yüksek arama trafiğinin gerçekleştiğini açıkladı.

Pichai, dünkü arama trafiği hakkında rastgele bir data paylaşmadı. Lakin Google’ın bir servisi olan Trends’e bakıldığında, küresel olarak en tanınan aramanın Dünya Kupası Finali olduğunu, tıpkı vakitte istatistiklerin de gün geçtikçe yükseldiğini görüyoruz.

Twitter, saniyede 24 bin tweet ile rekor kırdı!

Google’ın yanı sıra, bir rekor da tanınan toplumsal medya platformundan geldi. Twitter CEO’su Elon Musk, paylaştığı tweetle Dünya Kupası Finali sırasında Fransa’nın attığı gol sayesinde, sadece bir saniyede 24,400 tweet atılarak yeni bir rekor kırıldığını açıkladı.

Peki sizler dün gerçekleşen Dünya Kupası Finali ile birlikte kırılan rekor hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)