Twitter’ın pahası açıklandı! Elon Musk şok oldu!

Musk, geçen sonbaharda şirketi satın almak için ödediği 44 milyar dolardan kıymetli bir düşüş olan değerlemeyi, cuma günü Twitter çalışanlarına yeni bir pay senedi tazminat programını duyuran bir notta paylaştı. Milyarderin, Twitter’ın değerli ölçüde azalan iş gücüne karşın web sitesinin hala istikrarsız bir mali durumda olduğu konusunda uyarıldığı bildirildi. Musk “Twitter süratle yine şekilleniyor” diye yazdı ve şirketin nakit parasının bitmesine dört ay kaldığını da kelamlarına ekledi.

Platformer’dan Zoë Schiffer’a nazaran Musk ayrıyeten çalışanlarına 250 milyar dolarlık bir değerlemeye giden “açık fakat güç bir yol” gördüğünü söyledi: bu, şirketin mevcut pay senedi hibelerini gelecekte 10 kat daha kıymetli hale getirecek farazi bir sonuç.

Twitter’ın kıymeti açıklandı! Elon Musk şok oldu!

Musk, Twitter’ın işçinin SpaceX’tekine emsal bir siyasetle altı ayda bir pay senedi satmasına müsaade vereceğini söyledi. Musk’a nazaran program, çalışanlara “likit stok” verirken onları halka açık bir şirkette pay senediyle gelen “fiyat kaosundan” koruyacak.

2023’ün başında en güzel reklamcılık iş ortaklarından 500’den fazlasının platformdaki harcamalarını durdurmasının akabinde şirketin günlük gelirinin bir yıl öncesine nazaran %40 düştüğü bildirildi. Bu şirketlerin birden fazla, şirketin doğrulanmış trollerin markaları taklit etmek için hizmeti berbata kullandığı Twitter Blue’yu rastgele bir düzenleme yapmaksızın yine başlatmasının akabinde platformdan ayrıldı. The Information’ın yakın tarihli raporlarına nazaran, şubat ayının başında ABD’de sırf yaklaşık 180.000 Twitter Blue abonesi bulunuyordu, bu da hizmetin Twitter’ın Musk’ın devralmasından bu yana yaşadığı finansal gerilemeyi telafi etmeye hiç de yakın olmadığını gösteriyor.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)